Text psaný z jeviště & zahradní slavnost | 27.6.2024


Ve čtvrtek 27. června jsme zakončili přednáškový cyklus večerem s divadelní kritičkou Petrou Zachatou a s dramatikem Tomášem Loužným! Kvůli nepřízni počasí se zahradní akce uskutečnila v improvizované podobě. Děkujeme moc, že vás prudký liják neodradil a dorazili jste!

Po stopách Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové do Staré Huti u Dobříše| 8. 6. 2024


výlet

V sobotu 8. června se vydáme po stopách Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové do Staré Huti u Dobříše. V kraji, kde tvůrčí dvojice odpočívala a hledala inspiraci, navštívíme jejich letní dům a také se vydáme po okolí. Naším průvodcem bude teatrolog a dramaturg Hasan Zahirović, expozicí Památníku Karla Čapka nás provede i jeho ředitel Zdeněk Vacek.

Sto let Slovenského národního divadla 1920–2020 | 12. 6. 2024


Slovenský institut v Praze a Teatrologická společnost vás srdečně zvou k prezentaci třísvazkové publikace Sto let Slovenského národního divadla 1920–2020, které se osobně zúčastní autorky koncepce, teatroložky Dagmar Podmaková a Naděžda Lindovská, spoluvydavatel publikace Slovart v osobě jeho ředitele Juraje Hegera, a herečka, členka Činohry Slovenského národního divadla, Táňa Pauhofová. Prezentace bude zakončena zpřístupněním výstavy Pozri, Prešporok!

prezentace knihy

Jarní výlet s Teatrologickou společností | 11. 5. 2024


výlet

Výlet do Památníku Antonína Dvořáka a ještě dál! Komentovaná procházka nás zavedla na místa spojená s tvorbou a životem Antonína Dvořáka i dalších kulturních osobností, pobývajících na Vysoké. Prohlídku vily Rusalka jsme absolvovali s výkladem od pravnuka hudebního génia, Petra Dvořáka.

Intuitivní dramaturgie: workshop s bazmek entertainment |  31. 5. 2024


workshop

Poslední květnový pátek proběhl ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze workshop Intuitivní dramaturgie s nezávislým uměleckým uskupením bazmek entertainment. Účastnici prošli dramaturgickým procesem od čistého papíru až po přednesení návrhu inscenace. Děkujeme moc všem a na podzim se těšíme na viděnou u dalších workshopů!